Na obrazku ludzie podwyższeniu pod dachem

Patronaty RPO

Data: 
2017-11-30

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych oraz Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego organizują XII Edycję Konkursu Verba Veritatis na najlepszą pracę z dziedziny etyki biznesu. Zgłoszenia do Konkursu będą zbierane do końca lipca 2017 r. Ogłoszenie wyników planowane jest na listopad br.

Data: 
2017-10-27

Z okazji 20-lecia Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej Katedra Własności Intelektualnej, Prawa Administracyjnego i Europejskiego z Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej wspólnie z Zakładem Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego postanowiły wykorzystać tę okrągłą rocznicę jako pretekst do dyskusji na temat funkcjonowania ustawy zasadniczej w przestrzeni prawa krajowego i europejskiego.

Data: 
Od 2017-10-10 do 2017-10-11

Organizatorem konferencji są pracownicy Katedry Teorii i Filozofii Uniwersytetu Opolskiego oraz Instytutu Prawa, Administracji i Zarządzania Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Temat Konferencji jest wynikiem obserwacji zachodzących w porządku prawnym w Polsce oraz w państwach Europy Środkowej, lecz także również wzrastającej świadomości społeczeństw (jednostek) w odniesieniu do ochrony swoich praw i wolności.

Data: 
Od 2017-09-26 do 2017-09-28

W bieżącym roku w dniach od 26 do 28 września Dąbrowa Górnicza będzie gościła uczestników i sympatyków, kolejnej już, XXIII edycji krajowej Przeglądu Umiejętności Artystycznych Amatorskich Zespołów Seniorów i Osób Niepełnosprawnych PUMA.

PUMA jest świętem ludzi niepełnosprawnych i starszych. Trzy festiwalowe dni są doskonałą okazją do zaprezentowania talentów artystycznych podopiecznych pomocy społecznej. PUMA to nie tylko występy artystyczne, ale również warsztaty, spotkania oraz konferencja naukowo-szkoleniowa.

Data: 
Od 2017-08-03 do 2017-08-04

Podczas tegorocznego Przystanku Woodstock Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ zorganizowało Antyrasistowskie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej pod hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”. Turniej został uroczyście otwarty przez rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.

- Rasizm to porażka. Rasizm to obciach. Nie wpuszczajmy go na stadiony – mówił RPO.

Data: 
Od 2017-06-22 do 2017-06-24

W Trzebnicy odbędzie się II Krajowa Konferencja Otwartego Dialogu. Tematem przewodnim będzie: „Pięć lat Otwartego Dialogu w Polsce - co osiągnęliśmy, dokąd zmierzamy?".

Konferencja wpisuje się w nurt działań na rzecz zmiany systemu zdrowia psychicznego, z opartego na szpitalach-azylach, do systemu usług w społeczności lokalnej.

Data: 
Od 2017-06-10 do 2017-06-11

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Prodeste”. Ideą konferencji jest  rozpowszechnianie wiedzy na temat autyzmu, poglądu że jest to odmienny sposób rozwoju, a nie zaburzenie poddające się leczeniu. Organizatorzy zaznaczają, że ich celem jest, aby wszelkie działania podejmowane także w terapii autyzmu były podejmowane z respektowaniem praw człowieka, szacunku, akceptacji, zapobiegając tym samym dyskryminacji osób ze spektrum, ze względu na rzeczone odmienności w rozwoju.

Data: 
Od 2017-06-09 do 2017-06-10

Projekt jest realizowany wspólnie przez Mediatekę - filię nr 58 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Diversja od 2007 roku. Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Mediateki przy placu Teatralnym 5 w dniach 9-10 czerwca 2017 r. 10 edycja Żywej Biblioteki wyjdzie również  w przestrzeń miasta m.in. poprzez wystawę na ul. Świdnickiej oraz zaprosi mieszkańców Wrocławia do zabytkowego tramwaju na rozmowy z Żywymi Książkami.

Data: 
2017-06-08

Konferencja jest podsumowaniem dziesięciomiesięcznego programu wdrażania mediacji rówieśniczych w trzech ziębickich szkołach – Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza, Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego.

Data: 
Od 2017-06-08 do 2017-06-09

Katedra Organizacji i Zarządzania w Opiece Zdrowotnej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wydział Nauk o Zdrowiu, organizuje w dniach 8-9 czerwca 2017 roku konferencję naukową, dotyczącą organizacji systemu ochrony zdrowia oraz dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki prawa medycznego i ochrony zdrowia.

Udział w konferencji zapowiedzieli znakomici przedstawiciele doktryny i praktyki prawa medycznego oraz nauk o zdrowiu, a także liczna reprezentacja naukowców z największych ośrodków akademickich w Polsce.

Strony