Godło RP

Język migowy

Materiały opatrzone komentarzem w języku migowym

Data: 
2016-09-13
Na pomarańczowym tle zielony prostokąt z tytułem publikacji, w tle sylwetki idących w różne strony ludzi

5 września dr Adam Bodnar przedstawił Sejmowi informację o działalności Rzecznika Praw Obywatelskich w roku 2015. W tym miesiącu mija rok od momentu, kiedy dr Bodnar rozpoczął pracę na stanowisku Rzecznika. Z tej okazji spotkał się też z przedstawicielami organizacji pozarządowych, które poparły jego kandydaturę. 

Poniżej przedstawiamy podsumowanie rocznej działalności RPO w Polskim Języku Migowym.

Data: 
2016-06-29

Wideotłumacz

Swój problem mozna przedstawić Rzecznikowi Praw Obywatelskich korzystając z usługi tłumaczenia na język migowy. To tak zwany wideotłumacz. Jeśli przyjdziemy do Biura Rzecznika, a osoba z nami rozmawiająca nie będzie znała języka migowego, to połączy się z tłumaczem za pośrednictwem specjalnego programu i kamery. Tłumacz za pośrednictwem komputera będzie porozumiewał się z osobą głuchą i z pracownikiem biura.

Osoba głucha może połączyć się też z tłumaczem przez internet (on-line).

Data: 
2015-10-16

16 października 2015 r. w budynku Biura Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 23/25 odbyło się spotkanie Zespołu Głuchych.

W spotkaniu udział wzięli: Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar oraz Zastępczyni Rzecznika dr Sylwia Spurek, która w BRPO będzie odpowiedzialna za  kwestie równego traktowania; zatem również za równe traktowanie i zapobieganie dyskryminacji   osób głuchych. 

Tłumaczenie spotkania na PJM

Data: 
2013-07-19

Informacje o Rzeczniku Praw Obywatelskich w Polskim Języku Migowym

Za przygotowanie filmu w Polskim Języku Migowym dziękujemy Oddziałowi Łódzkiemu Polskiego Związku Głuchych www.pzg.lodz.pl

Data: 
2013-06-25

1. Wystąpienie do Pełnomocniczki Rządu ds. Równego Traktowania w sprawie Krajowego Programu Działań na rzecz Równego Traktowania

 

 

Strony

Subskrybuj Język migowy