Na obrazku ludzie podwyższeniu pod dachem

kalendarium

Data: 
2018-05-24

Ogólnopolski Dzień Różnorodności to inicjatywa realizowana przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach europejskiego programu Karta Różnorodności. Celem projektu, jak i wydarzenia odbywającego się 24 maja w Warszawie, jest upowszechnianie i przybliżanie pracodawcom idei zarządzania różnorodnością, a także pokazanie konkretnych przykładów i rozwiązań umożliwiających rozpoczęcie działań z tego zakresu.

Data: 
Od 2018-05-24 do 2018-05-25

w dniach 24-25 maja odbędzie się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie konferencja ku czci prof. dr hab. Tadeusza Zielińskiego "Prawo pracy w obliczu kodyfikacji i nowelizacji ustawy o związkach zawodowych". W uroczystości upamiętniającej postać i dorobek prof. dr hab. Tadeusza Zielińskiego weźmie udział zastępca RPO Stanisław Trociuk oraz Lesław Nawacki. W drugiej części z udziałem dyrektora Nawackiego planowane są sesje naukowe poświęcone przyszłości kodyfikacji prawa pracy oraz nowym uregulowaniom w obszarze zbiorowego prawa pracy.

Data: 
Od 2018-05-18 do 2018-05-20
Ogólnopolski Zjazd Karnistów jest konferencją naukowa organizowana na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przez Katedrę Prawa Karnego i działające przy niej Koło Naukowe Kryminologii i Polityki Kryminalnej. Konferencja stanowi kontynuację poprzednich edycji Ogólnopolskich Zjazdów Młodych Karnistów. Tegoroczne wydarzenie stanowi jednak rozszerzoną formułę, ze względu na adresowanie go zarówno do pracowników naukowych, doktorantów, jak i studentów.
Data: 
2018-05-18

Gdzie?

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

ul. Jagiellońska 3
pokój 28

Pracownicy z Biura Pełnomocnika Terenowego RPO w Gdańsku przyjmują tu w każdy trzeci piątek miesiąca w godzinach od 11:00 do 15:00

Data: 
2018-05-17
Mężczyzna wpisuje się na listę . Na stole dużo publikacji BEPO

Adam Bodnar uczestniczył w spotkaniu w Marózie już po raz trzeci. Przedstawiciele organizacji pozarządowych, którzy przyjechali do Maróza, mogli wziąć udział w spotkaniu z RPO i przedstawić problemy, z jakimi mierzą się na co dzień.

Data: 
2018-05-17
Krzysztof Olkowicz podczas parady z Dnia Godności zorganizowanego przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Krzysztof Olkowicz wziął udział w zorganizowanej przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Skarszewach paradzie osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z okazji Dnia Godności.

Uczestnicy obchodów Dnia Godności wystosowali list otwarty skierowany do protestujących w Sejmie rodziców dorosłych osób niepełnosprawnych i samych niepełnosprawnych.

Data: 
Od 2018-05-17 do 2018-05-18

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie konferencja „Komunikowanie i media w dialogu obywatelskim” pod Honorowym Patronatem RPO . Celem spotkania jest refleksja nad kondycją dyskusji w społeczeństwie oraz wymiana doświadczeń osób i instytucji zaangażowanych w rozwój dialogu obywatelskiego.

Współorganizatorem konferencji jest Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie (MOWIS).

Data: 
2018-05-17
Kaczki nad jeziorem

Na spotkanie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przyszła tylko jedna osoba. Rzecznik praw obywatelskich rozmawiał z nią indywidualnie

 

Data: 
2018-05-16
Ludzie na zabytkowej sali

W Giżycku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta, pod wielkim łacińskim napisem PRO PUBLICO BONO (dla dobra publicznego) zgromadziło się prawie 40 osób. Przedsiębiorcy, osoby zainteresowane działaniem prawa wodnego, działacze pozarządowi, kilkoro rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, w tym dzieci już dorosłych, obywatele zaniepokojeni działaniem władz a także przez działania tych władz poszkodowani, zainteresowani nową instytucją skargi nadzwyczajnej i skarżący się na działania sądów.

Data: 
Od 2018-05-16 do 2018-05-17

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Kwidzynie już po raz 25. jest organizatorem Kwidzyńskiego Forum Teatralnego Placówek Kształcenia Specjalnego.  Forum jest imprezą wyjątkową - na profesjonalnej scenie mają okazję zaprezentować się mali aktorzy z placówek kształcenia specjalnego.  Impreza, odbywająca się corocznie w maju, ma szczególne walory wychowawcze, rewalidacyjne i rehabilitacyjne.

Strony

Subskrybuj kalendarium