Na obrazku ludzie podwyższeniu pod dachem

wydarzenie

Data: 
2017-02-13

Działalność Rzecznika Praw Obywatelskich w obszarze zdrowia, a także kwestie dotyczące praw reprodukcyjnych, dostępu do usług medycznych i zjawisko dyskryminacji w związku ze świadczeniem usług medycznych były głównymi tematami spotkania Adama Bodnara ze studentami zdrowia publicznego z Kopenhagi.

Data: 
2017-02-11

 -Zimą najbardziej widać system opieki nad osobami bezdomnymi. Nie ma łączników pomiędzy elementami systemu - pomoc społeczna, ochrona zdrowia, mieszkalnictwo a nawet wymiar sprawiedliwości... – mówiła Adriana Porowska, dyrektorka Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej i kierownik Pensjonatu Socjalnego „Święty Łazarz”.

Gdyby nie determinacja organizacji pozarządowych nikomu nie udałoby się pomóc.

Data: 
2017-02-09

9 lutego rzecznik Adam Bodnar był gościem „Tygodnia Kultury”. To wydarzenie zorganizowane przez uczniów 44. Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

Podczas spotkania z młodzieżą rzecznik odpowiadał na ciekawe, ale też trudne pytania przygotowane przez uczniów – m.in. na temat misji RPO i najważniejszych spraw, które wpływają Biura RPO. Licealiści dopytywali też o rolę Konstytucji w życiu każdego człowieka, a także o sprawy szczególnie ważne dla młodych ludzi. 

Data: 
2017-02-08

Do odwiedzenia Czuchowa zaprosiły rzecznika wychowanki i dyrekcja MOW. W ośrodku przebywa około 30 dziewcząt w wieku 13-18 lat, które miały doświadczenia różnorakich kryzysów. Starają się tutaj wyjść na prostą, skończyć szkołę, przygotować do pełnienia ról w rodzinie, społeczeństwie, a także zdobyć uprawnienia zawodowe.

Działają w kilkunastu bardzo zróżnicowanych kołach zainteresowań: grupa kulinarna, plastyczna, taneczno-muzyczna, podróżnicza, jeździectwo, tajski boks, pływanie. Każda znajdzie coś dla siebie.

Data: 
2017-02-08

8 lutego przedstawicielki Rzecznika Praw Obywatelskich – Wioletta Lewicka-Szostak, dyrektorka Zespołu Wstępnej Oceny Wniosków, i Kamilla Dołowska, dyrektorka Zespołu Prawa Cywilnego, spotkały się z Magdaleną Młochowską, powołaną niedawno na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta m.st. Warszawy do spraw rozwiązywania problemów lokatorów z budynków objętych roszczeniami.

Przedmiotem spotkania było nawiązanie współpracy pomiędzy Rzecznikiem Praw Obywatelskich i Pełnomocnikiem w sprawach lokatorów ze zwróconych oraz zwracanych kamienic objętych reprywatyzacją.

Uzgodniono, że:

Data: 
2017-02-07

 

Członkowie organizacji pacjenckich oraz przedstawiciele zawodów prawniczych zajmujących się szeroko pojętą sferą ochrony zdrowia spotkali się z rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem i zastępczynią RPO Sylwią Spurek by porozmawiać o problemach, z którymi stykają się na co dzień w swojej działalności.

- Zależy nam na tym, aby wskazali nam Państwo kluczowe obszary systemu ochrony zdrowia, które wymagają pilnej poprawy. Być może dzięki temu uda nam się dostrzec nowe sprawy, którymi będzie mógł zająć się RPO – mówił Adam Bodnar.

Data: 
2017-02-07

W Biurze RPO odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Ekspertów ds. Migrantów. Głównym tematem dyskusji była nowelizacja przepisów ustawy o udzielaniu ochrony cudzoziemcom.

Data: 
2017-02-06
  • Z jakimi sprawami najczęściej ma do czynienia Rzecznik Praw Obywatelskich?
  • Jakie ma narzędzia pracy?
  • Jak może pomóc i komu?
  • Co w sytuacji, gdy ministrowie nie reagują na interwencje Rzecznika?

Między innymi o te kwestie pytali Adama Bodnara uczniowie Liceum im. Jacka Kuronia w Warszawie. To szkoła, z której wpłynęło bardzo dużo zgłoszeń w konkursie na multimedialną interpretację praw zawartych w rozdziale II Konstytucji RP, który RPO zorganizował w ubiegłym roku.

Data: 
2017-02-05

W niedzielne popołudnie 5 lutego zastępczyni RPO Sylwia Spurek wzięła udział w „Dniu Radości” zorganizowanym w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie. Było to spotkanie z „Dziećmi z Dworca Brześć”, czyli czeczeńskimi dziećmi, które przez parę miesięcy miały problem z przekroczeniem granicy polsko-białoruskiej.

Strony

Subskrybuj wydarzenie