Na obrazku ludzie podwyższeniu pod dachem

wydarzenie

Data: 
2017-08-10

10 sierpnia w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyło się spotkanie z przedstawicielami dwóch stowarzyszeń: Dzieciakom.Org oraz Dla Dobra Dziecka.

W rozmowie z RPO przedstawiciele organizacji poruszyli kwestie modeli pieczy nad dzieckiem po rozstaniu rodziców (w tym opieki naprzemiennej), obowiązku alimentacyjnego (w tym tabel alimentacyjnych) oraz tzw. „ignorowania rodzicielskiego” (w tym niewykonywania kontaktów między rodzicem a dzieckiem).

Data: 
2017-08-04

- Przygotowując propozycje nowych ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym Prezydent musi wiedzieć, że wy patrzycie na ręce, że społeczeństwo obywatelskie czuwa nad tym by odpowiadały one społecznym oczekiwaniom i były zgodne z Konstytucją - mówił Adam Bodnar podczas Akademii Sztuk Przepięknych na 23. Przystanku Woodstock.  O reformie sądownictwa i roli jaką w tym procesie powinno odegrać społeczeństwo obywatelskie rozmawiał z sędzią Jarosławem Gwizdakiem i redaktorem Piotrem Kraśko.

Data: 
2017-08-03

2 sierpnia rozpoczął się 23. Przystanek Woodstock. Już od kilku lat są na nim obecni przedstawiciele Biura RPO. W tym roku także można ich spotkać w Namiocie Praw Człowieka na Wzgórzu Akademii Sztuk Przepięknych.

Data: 
2017-08-02

2 sierpnia obchodzony jest Dzień Pamięci o Zagładzie Romów. Przedstawiciel Biura RPO Andrzej Stefański wziął udział w głównych uroczystościach upamiętniających w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, podczas których odczytał list Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Treść listu RPO:

 

Data: 
2017-08-02

- Wierzę, że będzie to dla Was bardzo owocny miesiąc, że przez ten czas poznacie wiele ciekawych spraw i zdobędziecie cenne doświadczenia – mówił rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, podczas spotkania z praktykantami, którzy w sierpniu rozpoczęli wakacyjny staż. To druga grupa studentów prawa oraz laureatów konkursów i olimpiad dotyczących praw człowieka, którzy dostali się na praktyki w Biurze RPO.

Data: 
2017-07-31

- Mam nadzieję, że doświadczenie, które zdobyliście podczas praktyk wykorzystacie w swojej przyszłej pracy, i że nadal będziecie z taką wrażliwością podchodzić do ludzkich problemów – mówił Adam Bodnar podczas spotkania ze studentami prawa i laureatami konkursów i olimpiad o prawach człowieka, którzy zakończyli lipcowe praktyki w Biurze RPO.

Data: 
2017-07-19

O problemach osób w kryzysie bezdomności i o tym, jak im pomagać Adrianna Porowska z Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej opowiadała praktykantom, którzy w tym miesiącu współpracują z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Adrianna Porowska jest także członkinią Rady Społecznej RPO i współprawodniczącą Komisji Ekspertów ds.

Data: 
2017-07-18

"Nikt prawdziwie nie pozna narodu, dopóki nie zobaczy jego więzień" – te słowa Nelsona Mandeli, obrońcy praw człowieka, który przez 27 lat był pozbawiony wolności, przypomniał zastępca RPO Krzysztof Olkowicz podczas spotkania z osadzonymi w areszcie śledczym w Łodzi. 18 lipca – w dniu urodzin Nelsona Mandeli obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Więźniów. Z tej okazji pracownicy Biura RPO rozmawiali z mężczyznami pozbawionymi wolności, którzy przebywają w łódzkiej jednostce.

Data: 
2017-07-10

10 lipca Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uznał, że z uwagi na zanieczyszczenie powietrza Urząd Miasta Zakopane bezpodstawnie pobrał od turysty opłatę miejscową. Do postępowania w tej sprawie przyłączył się Rzecznik Praw Obywatelskich. Na razie wyrok jest nieprawomocny.

Data: 
2017-07-06

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar spotkał się z praktykantami, którzy rozpoczęli wakacyjny staż w Biurze RPO. W lipcu gościmy 15. studentów prawa oraz laureatów konkursów i olimpiad dotyczących praw człowieka.

Aby dostać się na praktyki w Biurze RPO studenci musieli rozwiązać kazus dotyczący prawa do zgromadzeń, a podczas rozmowy kwalifikacyjnej odpowiadali m.in. na pytania dotyczące uprawnień Rzecznika Praw Obywatelskich. Z ponad 100. zgłoszeń wybraliśmy 30 osób, które w lipcu, sierpniu i we wrześniu będą uczestniczyły w pracach Biura RPO.

Strony

Subskrybuj wydarzenie