Na obrazku ludzie podwyższeniu pod dachem

wydarzenie

Data: 
2017-05-22

 - Wszyscy wiemy, że wciąż przybywa seniorów, ale musimy przede wszystkim pamiętać, że to oni zmieniają Polskę. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu zmieniają społeczności lokalne. A dzieje się to tym szybciej, im skuteczniej funkcjonują polityki senioralne. Jesteśmy tu dziś by dyskutować o tym, jak to się robi – mówił senator Mieczysław Augustyn otwierając konferencję pt. „Lokalna polityka senioralna jako gwarancja realizacji praw osób starszych. Od dobrych praktyk do rozwiązań systemowych”, która odbyła się w Pile.

Data: 
2017-05-20

- Niezawisłość sędziów i niezależność sądów nie są zasadami abstrakcyjnymi, które nie mają odbicia w życiu obywateli. One są związane z tym, co jest fundamentem, czyli z prawem do sądu. Te wartości są jednocześnie „kotwicą demokratycznego państwa prawnego - powiedział podczas Kongresu Prawników Polskich w Katowicach Adam Bodnar.

Data: 
2017-05-19

W dniach 18-19 maja w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się konferencja FEANTSA „Przeciwdziałanie bezdomności: Solidarność w działaniu”. W wydarzeniu wziął udział rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

W swoim wystąpieniu RPO podkreślił, jak ważne jest przeciwdziałanie bezdomności. Zaznaczył, że już na początku swojej kadencji powołał Komisję Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności.

Data: 
Od 2017-05-18 do 2017-08-31

Zapraszamy do zgłaszania kandydatur do Nagrody RPO im. doktora Macieja Lisa za szczególne dokonania na rzecz obrony praw i interesów osób z niepełnosprawnościami.

Fundatorem Nagrody jest Rzecznik Praw Obywatelskich, ma ona charakter pieniężny i wynosi 10.000 złotych brutto.

Kandydatów z całej Polski mogą zgłaszać organizacje społeczne i uczelnie wyższe.

Nagroda może być przyznawana obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej, obywatelom państw obcych lub instytucjom mającym siedzibę na terytorium RP lub za granicą.

Data: 
2017-05-17

Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Trociuk spotkał się z delegacją Rady Sądownictwa Republiki Słowacji, której przewodniczyła Jana Bajànkova.

Zastępca RPO przestawił gościom historię urzędu, podstawy prawne jego działania, a także strukturę i kompetencje. Mówił o przykładach postępowań sądowych, do których przystąpił Rzecznik.

Data: 
2017-05-16

Zastępca RPO Stanisław Trociuk wziął udział VI Kongresie Kół Naukowych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W związku z 20. rocznicą uchwalenia Konstytucji RP tematyka Kongresu nawiązywała do tego najważniejszego aktu prawnego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Kongresu było „Społeczeństwo obywatelskie”.

Data: 
2017-05-13

Licealiści i gimnazjaliści z całej Polski spotkali się w warszawskim Kinie Kultura, by dyskutować o tym jak osiągnąć sukces, rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Podczas dwudniowej Konferencji Młodych Liderów rozmawiali z przedsiębiorcami, dziennikarzami, artystami, urzędnikami państwowymi. Jednym z zaproszonych gości był rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

Data: 
2017-05-13

W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się konferencja pt. „Fighting for Democracy”. W dyskusji wziął udział rzecznik praw obywatelskich dr Adam Bodnar. Wraz z Inną Borzylo, Ekateriną Kuznetsovą i Mártą Pardavi rozmawiali o kondycji demokracji w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i w Rosji. Zastanawiali się nad kierunkiem zmian w najbliższych kilku latach.

Data: 
2017-05-12

- Dziś jest ten moment, gdy musimy bić na alarm. Jeśli teraz nie zaczniemy wdrażać reform, które poprawią sytuację pielęgniarek i położnych, to za chwilę może być już za późno – mówił rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar na konferencji prasowej z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej, który obchodzony jest 12 maja. Rzecznik zaznaczył, że to dobra okazja, by podkreślać jak ważną rolę w systemie ochrony zdrowia odgrywa ta grupa zawodowa, ale także by zwrócić uwagę na problemy z jakimi zmaga się całe środowisko pielęgniarskie.

Data: 
2017-05-11

Podczas demonstracji związanych z obchodami miesięcznicy katastrofy smoleńskiej 10 maja br. na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie doszło do niebezpiecznych incydentów. Jak poinformowały media, naruszona została nietykalność cielesna jednego z uczestników zgromadzenia – Pana Adama Borowskiego,  działacza opozycji antykomunistycznej w okresie PRL, szefa warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

W związku z tym chciałem przekazać mu wyrazy ubolewania i solidarności, jak również wyrazić moje wielkie zaniepokojenie całym zdarzeniem.

Strony

Subskrybuj wydarzenie