Zawartość

Matka i jej syn poruszający się na wózku inwalidzkim dostaną lokal zamienny na czas remontu. Udana interwencja Rzecznika

Data: 
2016-11-07
Położenie: 
  • Wrocław
    Polska

Wnioskodawczyni potrzebowała pomocy Rzecznika, bo wraz z niepełnosprawnym synem musiała opuścić dotychczas zajmowany lokalu socjalnego na czas jego remontu.

Zaproponowany przez Wydział Lokali Mieszkalnych lokal zamienny usytuowany był na 1 piętrze i nie był dostosowany do potrzeb osoby z niepełnosprawnością ruchową. Gmina tłumaczyła kobiecie, że nie ma lokalu spełniającego kryteria i przeprowadzenie remontu uzależniała od tego, czy znajdzie się taki lokal.

Po ponownym wystąpieniu Rzecznika (BPW.7210.19.2015 ) i analizie sprawy Gmina zaproponowała Wnioskodawczyni lokal na parterze budynku. Propozycja została przyjęta przez kobietę, która podpisała umowę najmu, a dotychczas zajmowany lokal został przekazany protokołem zdawczo-odbiorczym Gminie.

Uzyskanie pozytywnego rozwiązania nie byłoby możliwe w tak szybkim czasie bez podjętych przez Rzecznika Praw Obywatelskich działań.

Galeria

  • Bloki mieszkalne z lat 80.
    Domy, mieszkania