Zawartość

Zdemolowanie siedziby Wydawnictwa MaxMedia. RPO prosi policję o informacje

Data: 
2020-07-08
  • Zdemolowano i okradziono siedzibę Wydawnictwa MaxMedia - prawdopodobnie wskutek pomylenia jej z siedzibą redakcji TVN
  • Rzecznik Praw Obywatelskich prosi Komendanta Stołecznego Policji o informacji o wynikach postępowania w tej sprawie

Jak podała Gazeta.pl, 7 lipca 2020 r. rano w Warszawie włamano się do siedziby Wydawnictwa MaxMedia, właściciela m.in. magazynu "Fakty". Zniszczono sprzęt i meble, ukradziono dyski twarde, a na ścianie namalowano swastykę i napis "Fakty TVN wypad". Według poszkodowanych dziennikarzy włamywacze zapewne pomylili redakcje - byli pewni, że demolują siedzibę TVN. Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawców.

RPO z uwagą i troską analizuje wszelkie sygnały dotyczące problematyki zapewnienia przestrzegania wolności wyrażania poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji, a także wolności mediów. Bezpieczeństwo dziennikarzy jest bowiem kluczowe, by zapewnić realizację wskazanych wolności.

Dlatego zastępca RPO Stanisław Trociuk zwrócił się do nadinsp. Pawła Dobrodzieja, komendanta stołecznego policji, o przekazanie informacji o wynikach postępowania.

Odpowiedź KSP (aktualizacja 28 lipca)

8 lipca 2020 roku, po wykonaniu czynności w trybie art. 308 kpk, w Komisariacie Policji Warszawa-Bemowo wydano postanowienie o wszczęciu dochodzenia w sprawie o czyn z art. 279 § 1 kk - napisał w odpowiedzi komendant  stołeczny policji.

Postępowanie przygotowawcze prowadzone jest pod nadzorem  Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola. Pozostaje ono w toku.

VII.716.11.2020

 

Galeria

  • Drzewo w bardzo ciemnej, brązowej mgle
    Brązowa mgla