Zawartość

Konferencja „Warto być przyzwoitym: Polityka historyczna czy poprawność polityczna” pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
2019-06-05
Położenie: 
  • Szczecin
    Polska
słowa kluczowe: 

5 czerwca 2019 roku w Szczecinie odbędzie się konferencja „Warto być przyzwoitym: Polityka historyczna czy poprawność polityczna” organizowana przez miasto Szczecin wspólnie z Komitetem Społecznym „Warto być przyzwoitym”. To wydarzenie upamiętniające i propagujące działalność oraz idee Władysława Bartoszewskiego.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone będą wybitne osobowości z życia społecznego, politycznego i kultury znające Profesora Bartoszewskiego i jego działalność, a także identyfikujące się z jego ideami. Zasięg wydarzenia będzie miał charakter międzynarodowy. Konferencja będzie składać się z dwóch części:

  1. zagadnień poświęconych pojednaniu i tożsamości – na podstawie stosunków polsko- niemieckich, polsko-żydowskich i polsko-izraelskich, gdzie Szczecin i jego przygraniczne położenie predestynuje do rozmów o relacjach sąsiedzkich i dialogu między narodami.
  2. zagadnień odnoszących się do dialogu respektującego regułę Profesora Bartoszewskiego „Warto być przyzwoitym” na zasadzie otwartego wykładu akademickiego, składającego się z dwóch wystąpień.
Autor informacji: 
Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej