Zawartość

Najlepsi aplikanci radcowscy w Biurze RPO

Data: 
2018-01-18
Położenie: 
 • Warszawa
  Polska

W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich odbyła się uroczysta inauguracja roku szkoleniowego na aplikacji radcowskiej 2018. W wydarzeniu wzięła udział zastępczyni RPO dr Hanna Machińska.

Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Maciej Bobrowicz podkreślał, że wykonywanie zawodu zaufania publicznego wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Zaznaczył, że ukończenie studiów prawniczych jest tylko pierwszym etapem edukacji. Niezwykle ważną rolę odgrywa właśnie aplikacja. – Chcemy Państwa nauczyć, jak w profesjonalny sposób wykonywać zawód radcy prawnego – mówił Maciej Bobrowicz.

- Rzecznik Praw Obywatelskich zajmuje się niezwykle trudnymi sprawami, z którymi Państwo jako przyszli radcowie prawni będziecie się także konfrontować w codziennej pracy – wskazywała dr Hanna Machińska. Podkreślała przy tym, że jak pokazują wnioski z I Kongresu Praw Obywatelskich, który w grudniu ubiegłego roku został zorganizowany przez RPO, współpraca z przedstawicielami zawodów zaufania publicznego odgrywa bardzo ważną rolę w działalności RPO.

W uroczystości wzięło udział dziewiętnastu najlepszych aplikantów z Okręgowych Izb Radców Prawnych, dziekani rad z całej Polski oraz członkowie prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych.

Galeria

 • zdjęcie: kilkaziesiąt osób siedzi na sali przed nimi stoi kobieta w ciemnej garsonce
  Dr Hanna Machińska na inauguracji roku szkoleniowego aplikacji radcowskiej
 • zdjęcie: mężczyzna w garniturze stoi przy mównicy
  Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych Maciej Bobrowicz
 • zdjęcie: kilkanaście osób siedzi na sali
  Aplikanci radcowscy