Zawartość

Rzecznik Krzysztof Olkowicz na V Kongresie Kobiet Pomorza

Data: 
2016-09-17
Położenie: 
  • Gdańsk
    Polska
słowa kluczowe: 

17 września 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbył się V Kongres Kobiet Pomorza. Hasłem Kongresu było odsłanianie tematów tabu, dlatego w czasie dyskusji poruszono wiele kwestii trudnych i wrażliwych, ale niezmiernie istotnych dla kobiet.

Gośćmi Kongresu były m.in. prawniczka prof. Monika Płatek, była pełnomocniczka ds. równego traktowania prof. Małgorzata Fuszara, pisarka Sylwia Chutnik.

W czasie Kongresu udział wziął też zastępca rzecznika praw obywatelskich Krzysztof Olkowicz. W swoim wystąpieniu  zapewnił m.in., że rzecznik z całą stanowczością będzie bronił praw kobiet do godności i równego traktowania, szczególnie w kontaktach z instytucjami publicznymi. Wskazał też konkretne sprawy, które w ostatnim czasie pojawiły się w wystąpieniach RPO do poszczególnych resortów rządowych. Ponadto pogratulował uczestniczkom Kongresu znakomitej organizacji spotkania, jak również pasji i szczerości w dyskusji, która przyniosła wiele ciekawych inspiracji i pomysłów dotyczących sytuacji prawnej i społecznej kobiet. 

Galeria

  • Kobieta o zielonych oczach w zielonym szalu
    Prawa kobiet