Zawartość

Spotkanie wolontariuszy Erasmus+ i Stowarzyszenai POLITES z pracownikami Biura RPO

Data: 
2016-11-28
Położenie: 
  • Szczecin
    Polska
słowa kluczowe: 

W poniedziałek 28 listopada 2016 roku wolontariusze i wolontariuszki programu Erasmus+ Wolontariat Europejski oraz pracownicy Stowarzyszenia POLITES mieli zaszczyt spotkać się w Szczecinie z Barbarą Tadajewską i Joanną Łodej z biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonego przez Stowarzyszenie POLITES Tygodnia Praw Człowieka i miało na celu przybliżenie tego, w jaki sposób Rzecznik Praw Obywatelskich wspiera osoby, których prawa nie są przestrzegane.

Dzięki wizycie wolontariusze i wolontariuszki oraz pracownicy organizacji poznali zapisy mówiące o funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich zawarte w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i Ustawie o Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz dowiedzieli się, kto i w jaki sposób może prosić Rzecznika Praw Obywatelskich o pomoc. Co ważne, wszystkie informacje mogli wykorzystać, gdyż mieli możliwość zapoznania się z trzema sprawami, które miały miejsce na terenie Polski. Odbyła się dyskusja, której celem była refleksja nad tym, czy w danym przypadku zostały złamane prawa człowieka, a jeśli tak, to w jaki sposób można było poszkodowanej osobie udzielić wsparcia. Na zakończenie spotkania wzięli udział w quizie przygotowanym przez naszych gości.

Mogli sprawdzić zdobytą wiedzę. Każdy uczestnik był wygranym i otrzymał od Pań z biura Rzecznika Praw Obywatelskich książki dotyczące działań prowadzonych przez Rzecznika Praw Obywatelskich.