Zawartość

Warsztaty dla personelu medycznego pt. "Ograniczenie nierówności w zdrowiu doświadczanych przez osoby LGBTI - zagadnienia/problemy/działania istotne w praktyce klinicznej" pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2017-10-13 do 2017-10-14
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

Pilotażowy Projekt "Health4LGBTI", finansowany przez Unię Europejską, ma na celu lepsze zrozumienie potrzeb zdrowotnych i problemów w dostępnie do świadczeń zdrowotnych doświadczanych przez osoby LGBTI (lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych oraz interpłciowych) oraz zrozumienie kluczowych barier, z którymi borykają się specjaliści ochrony zdrowia świadczący usługi medyczne dla osób LGBTI.

Szkolenie opracowano, aby poszerzyć umiejętności, wiedzę oraz zmienić postawy pracowników ochrony zdrowia w odniesieniu do sprawowania opieki nad osobami LGBTI. Szkolenie ma również pomóc w zmniejszaniu nierówności w dostępnie do świadczeń medycznych, z którymi zmagają się osoby LGBTI.

Zespół projektowy pilotuje szkolenie w 6 krajach UE. Ten etap pozwoli je ocenić i ulepszyć. Po dostosowaniu, szkolenie zostanie udostępnione publicznie, w szczególności dla instytucji i organizacji zajmujących się zdrowiem oraz pracowników ochrony zdrowia, którzy chcieliby je przeprowadzić.